Otevřete se vytváření bohatství - 1.

04.09.2021

Podstata bohatství nespočívá v penězích, ale ve stavu vaší mysli

Jaká jsou vaše vnitřní, skutečná přesvědčení, týkající se bohatství?

Pokud jste přesvědčeni, že "peníze nerostou na stromech, peníze jsou špinavé, peníze jsou zlo" nebo že "boháči jsou zloději", potom byste se nad tím měli zamyslet. Skutečně se domníváte, že vám přesvědčení tohoto druhu dopomůžou k bohatství? Nebo pokud máte například tato následující přesvědčení, pak žádnému z nich nevěřte - "nechci být stejný snob, jako ti, co mají peníze; nikdy neseženu dobrou práci; nikdy nevydělám dost peněz; jsem samé dluhy; umělci musejí strádat; jsem chudý, ale dobrý; jsem vždy poslední na řadě; nemůžu si říct tolik; to si nezasloužím; nikdy si nepůjčuj peníze; šetři pro strýčka příhodu; každým okamžikem může přijít krize; peníze se vydělávají jen těžkou prací".

Je to staré a omezené myšlení. Možná takový názor na peníze panoval u vás doma, protože "rodinná" přesvědčení zůstávají s námi, dokud se jich vědomě nezbavíme. Ať už přišla odkudkoli, chcete-li prosperovat, musejí opustit vaše vědomí.

Přesvědčení, kterému byste měli věřit, zní: "Zasloužím si to nejlepší a právě teď to přijímám".

Jak píše Louise L. Hay: "Pro mě pravé bohatství začíná tehdy, když mám sama ze sebe dobrý pocit. Je to svoboda dělat si, co chcete a kdy chcete. Podstata bohatství nespočívá v penězích, ale ve stavu vaší mysli. Bohatství či chudoba je výrazem vašich myšlenek."

Jediné, co nás omezuje v bohatství, je naše víra v nedostatek

Pokud si myslíte, že si nezasloužíte, aby se vám dobře dařilo, pak bohatství vlastně "odmítnete", i kdyby vám padlo přímo do náruče. Například když nevěříte, že můžete něco vyhrát, když tvrdíte "já přece nikdy nic nevyhraju", pokud máte stále pocit, že si to "nezasloužíte", poté o danou částku přijdete.

Pokud se bojíme cesty kupředu, bojíme se vykročit novým směrem k bohatství a cítíme se nezaslouženě, tak se trestáme vlastně my sami.

Vše, na co se soustředíme, se zintenzivňuje a roste, proto příliš nepřemýšlejte o placení svých účtů. Soustředíte-li se na nedostatek a na dluhy, budete jen vytvářet další.

Vesmír je nevyčerpatelný! Uvědomte si to. Počítejte hvězdy nebo listy na stromě, kapky deště na okně. Nebo jadérka v rajčeti - vždyť každé z nich je schopno zrodit nový keř s dalšími plody.

S láskou žehnejte všemu, co máte - svému bytu, teplu, vodě, nábytku, oblečení, dopravním prostředkům, práci, penězům, přátelům, své schopnosti vidět, cítit, dotýkat se, kráčet a žít na této neuvěřitelně krásné planetě.

Tím jediným, co nás skutečně omezuje, je naše víra v tato omezení a nedostatek. Co omezuje vás?


Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život

Foto: Pexels

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!