Otevřete se vytváření bohatství - 5.

04.09.2021

Otevřete prostor vytváření bohatství

Peníze není třeba brát příliš vážně. Podívejte se na to s nadhledem: peníze jsou prostředek směny, nic víc a nic míň. Co byste dělali a co byste měli, kdybyste nepotřebovali peníze?

Jerry Gillies, autor knihy "Moneylove" (Láska k penězům), navrhuje, abychom si zavedli "pokutu za chudobu". Kdykoli řekneme nebo si pomyslíme něco negativního o své finanční situaci, dáme si pokutu a peníze uložíme. Ke konci týdne musíme celou částku utratit za něco příjemného.

Pokud máte více peněz, to ještě nestačí. Chcete si je užít. Dopřáváte si za své peníze něco příjemného? Jestliže to neděláte, proč? Část svých příjmů můžete přeci utratit za potěšení. Užili jste si v poslední době nějak své peníze? Proč ne? Jaké staré přesvědčení vás brzdí?

Je nutné zbavit se starých peněžních návyků. Jak uvádí Louise L. Hay: "Časem jsem zjistila, že je jednodušší vést seminář o sexualitě než o financích. Lidé neradi slyší, když se útočí na jejich zažité představy o penězích."

Pro začátek můžete začít s afirmacemi: 

"Jsem ochotný/á se změnit" 

"Jsem ochotný/á zbavit se starého negativního přesvědčení" 

Někdy je s těmito tvrzeními třeba hodně pracovat, abychom otevřeli prostor vytváření bohatství.

Chceme se zbavit zažitého způsobu myšlení o výši svého příjmu. Neomezujme proto Vesmír vlastní představou o určitém platu nebo příjmu. Tento plat či příjem je jen "cesta"; není to váš zdroj. To, co máte, přichází z jediného zdroje, a tím je Vesmír sám.

Existuje nekonečný počet cest, a my se jim jen musíme otevřít. Vědomě přijměme, že "zásilka" může přijít kdykoli a odkudkoli. Když potom například na ulici najdete drobnou minci, poděkujte tomuto zdroji. Nové zdroje, byť i malé, se začínají otevírat.

"Jsem otevřený/á a přístupný/á novým zdrojům příjmu"

"Přijímám vše dobré z očekávaných i neočekávaných zdrojů"


Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život

Foto: Pexels

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!