Ovládání mysli, CVIČENÍ

08.12.2021

Na vaše myšlenky a slova neustále reaguje nepředstavitelná síla a Inteligence, které se skrývají ve vašem nitru. Až se naučíte ovládat mysl vědomým výbeřem myšlenek, budete s touto silou zajedno. Nemyslete si, že vás vaše mysl ovládá. VY ovládáte ji. VY ji používáte. VY můžete přestat myslet postaru...

Když se vás snaží ovládnout starý způsob myšlení, když vás přesvědčuje, jak je těžké se změnit, použijte sebekontrolu. Řekněte své mysli: "Jsem rozhodnutý/á uvěřit, že se měním čím dál snadněji." Tuto konverzaci s vlastní myslí můžete vést častěji, aby pochopila, že vy ovládáte ji, a že to, co řeknete, se také stane.

Vaše staré myšlenky jsou pryč a už se s nimi nedá dělat nic víc, než prožít ty zkušenosti, které tyto myšlenky vytvořily. Vaše budoucí myšlenky ještě nebyly stvořeny a nevíte, jaké budou. Vaše současné myšlení, to, nač myslíte právě teď, je zcela pod vaší kontrolou.

Můžete ovládat svoji myšlenku jen v tomto přítomném okamžiku

Vaše mysl se bude zpočátku bouřit, netouží po přeškolování. Ale vy sami jste tím, kdo ji ovládá. Zůstanete-li soustředění a pevní, brzy budete myslet jinak. A budete se cítit velmi dobře. Uvědomíte si totiž, že už nejste bezmocnou obětí svých myšlenek, ale naopak pánem své vlastní mysli. 

Cvičení na ovládání mysli

1/ Při čtení následujících řádků dýchejte zhluboka... Představujte si, jak při výdechu odchází z vašeho těla veškeré napětí... Uvolněte vlasy, čelo, obličej... Uvolněte jazyk, krk, ramena... Udělejte to hned teď. Nyní uvolněte záda, břicho, pánev... Dýchejte klidně a uvolňujte nohy a chodidla...

Došlo ve vašem těle ke změně? Všimněte si, jak dlouho vydržíte zůstat uvolnění... Jestliže to dokážete se svým tělem, dokážete to i se svou myslí.

2/ V této uvolněné, pohodlné poloze si řekněte: "Jsem ochotný/á se uvolnit. Uvolňuji se. Zbavuji se veškerého napětí, strachu, hněvu, veškeré viny, všeho smutku, všech starých omezení. Uvolňuji se a jsem klidný/á, usmířený/á sám/a se sebou. Jsem usmířený/á s během života. Jsem v bezpečí."

3/ Opakujte toto cvičení dvakrát až třikrát. Vnímejte lehkost, se kterou se zbavujete napětí. Opakujte toto cvičení kdykoli, když si uvědomíte, že se vám vybavují myšlenky na vaše problémy. Chce to trochu cviku, abyste při tom získali přirozenost.

V uvolněném stavu budou také lépe učinkovat vaše pozitivní tvrzení (afirmace). Není třeba být v křeči nebo ve stresu a napětí. Uvolněte se a myslete na vhodné myšlenky. 


Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život

Foto: Pexels

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!