Plevel

24.11.2022

PLEVEL

- Symbolizuje vaše osobnostní rysy a postoje, které nepřispívají k vašemu blahu. Věci, které jste ve svém životě vyvinuli, příliš nepřispívají k vaší současné životní situaci nebo dokonce zastavují pozitivnější osobní růst.

- Také může poukazovat na způsob, jakým se vaše myšlenky nebo pocity vymkly kontrole a "vyrostly" do takové míry, že vytlačují váš skutečný a užitečný růst. Ve vašem životě "roste" něco, co zabraňuje vaší prosperitě a růstu. Může jít o nesprávné úsilí nebo špatně vynaloženou energii

- Symbolizuje překážku pro to, aby věci mohly snadno proudit nebo dobře fungovat. Může to být blokace emocionální, sexuální, kreativní, nebo může být blokovaný váš hlas nebo dokonce vaše energie.

- Pro lepší pochopení se můžeme zeptat: "Jakým způsobem se cítím zablokovaný?" 

VYTRHÁVAT PLEVEL: Znamená to, že se snažíte "protřídit/probrat" ty části sebe sama, které nechcete, aby ve vašem životě dále "rostly". Uvědomujete si konkrétní části své osobnosti, na kterých je třeba zapracovat, možná nějaké negativní návyky, které je třeba "vymýtit".

TAHAT PLEVEL Z ÚST: Symbolizuje pocity naléhavé snahy zbavit se něčeho, co je nepříjemné, např.  pocity, které jsme přijali, nebo věci, které jsme řekli a zanechávají v ústech ošklivou pachuť. Může to také znamenat, že je pro nás těžké něco v životě vyjádřit, že jsme blokováni emocemi, které je obtížné vyjádřit.

/Ukázka: Muži se zdálo, že jde do koupelny a začne si tahat plevel z úst - z úst mu stále vychází plevel, který pochází z hloubi jeho nitra. Stále ho vytahuje i při odchodu z koupelny a nějaká žena, která jde za ním, mu pomáhá vytrhat nějaký plevel, který mu stále leze z úst. = Vytahování věcí z úst vyjadřuje pocit nepohodlí, které pociťujeme, když máme v ústech/krku něco cizího. Jde tak o naléhavou snahu zbavit se nějakých nepříjemných pocitů, něco v sobě "vymýtit", pročistit. T. Crisp./

PLEVEL V BAZÉNU: Upozorňuje na nebezpečí, která se mohou skrývat ve vašem myšlení nebo zvycích, protože plevel vyrůstající ze dna bazénu může uvěznit osobu, která volně prozkoumává svůj vnitřní svět. 


Zdroj: T. Crisp: Dream Dictionary - Weed, Weeds

Foto: Pexels

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!