Poušť

06.08.2022

POUŠŤ

- Může být symbolem pro nevědomí

- Také může poukazovat na život bez emocí, umrtvení pocitů nebo že jste nespokojeni se svým životem, protože v něm chybí kreativita a růst/Příklad: Jednomu muži se zdálo, že zkoumáním své úzkosti sílily jeho emoce, až se staly téměř nesnesitelné. Náhle stál na poušti s rozpáleným sluncem... ticho samo o sobě bylo hrůzou, nic se ani nehnulo. Měl pocit, že čelí zkáze pomalého oslabování, útrpného čekání na něco, co se nikdy nestane. Rozborem snu si uvědomil, že ho celý život učili nestěžovat si, nelitovat se, nekřičet bolestí; poušť znamenala umrtvení jeho pocitů a sebevyjadřování. T. Crisp./

- Může také znamenat suchý intelektualismus, jste zřejmě příliš suchý intelektuál a sen naznačuje, že je třeba to změnit.

- Ukazuje, jak je těžké být zodpovědný sám za sebe, rozhodovat se v rámci nekonečných možností a přitom zároveň ctít své základní pocity.

- Občas také může znamenat vyprahlost, žízeň po životě, únavu, blízkost smrti; ztratili jste skutečný smysl života a směr; nevíte, kudy jít v životě dál. 

- Symbolizuje osamělost a opuštěnost, sociální izolaci. Může také poukazovat na stagnaci nějakých vztahů, sen dává najevo, že nastal čas jít dál.

- Také může poukazovat na sexuální neplodnost - může jít o pouhý nepodložený strach, ale také to může být na reálném základě.

- Může být také kladným symbolem, znamenajícím stažení se od stresu a "hluku" práce a společnosti, odpočinek od lidí a pracovních povinností.

Pro lepší pochopení se můžeme zeptat: Byla poušť přátelské místo, nebo místo osamělosti a opuštěnosti? Byly ve snu nějaké emoce - pokud ano, jaké? Cítíte, že ve vašem životě není nic živého, žádný růst? Tápete v nejistotě? Nevíte, jakým směrem se v životě dál vydat?

Zdroj: C. Nesso: Tajemství snů; T. Crisp: Dream Dictionary - Desert; J. Heffernanová: Tajemství dvou partnerů

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!