Otevřete se vytváření bohatství - 6.

04.09.2021

Začněte ve všem rozpoznávat bohatství a mějte z něj radost

Když jdete kolem luxusních restaurací, vil a módních salónů, říkejte si: "To všechno je pro mě". Dovolte, aby vám moderní byty, jachty, banky, luxusní obchody a výstavní síně všeho druhu přinášely radost. Uvědomte si, že to vše je součástí vaší hojnosti, a že si rozšiřujete vědomí, aby to sloužilo i vám, budete-li chtít. Při pohledu na dobře oblečené lidi si pomyslete: "Není fantastické, že žijí v takovém blahobytu? Na světě je dost pro nás pro všechny."

Nechceme si přivlastňovat cizí dobro, stojíme o vlastní... ale přesto ve skutečnosti nic v životě nevlastníme. Pouze určitý čas užíváme určitý majetek, dokud nepřejde do dalších rukou. Někdy zůstane v rodině po několik generací, nakonec však vždy změní majitele. Život má přirozený rytmus. Věci přicházejí a odcházejí. Když něco odchází, děje se tak proto, aby se uvolnilo místo něčemu novému a lepšímu. 

Přijímejte projevy uznání

Tolik lidí touží po bohatství, a přesto neumějí přijmout projev uznání a ocenění. Například mnoho začínajících herců a hereček, toužících po kariéře filmových hvězd, většinou přijímá pochvalu s ostychem.

Uznání je dar. Obohacuje vás. Učte se jej vděčně přijímat. Kdykoli vás někdo pochválí nebo obdaruje, usmějte se a poděkujte.

Ještě lepší je projev uznání přijmout a oplatit, takže se dárce cítí, jako by byl sám obdarován. Je to způsob, jak udržovat v pohybu příliv dobra.

Mějte radost z toho, že jste tak bohatí, že se každé ráno můžete probudit a prožít nový den. Buďte rádi, že žijete, že jste zdraví, že máte přátele, že tvoříte, že jste živoucím příkladem radosti ze života. Žijte a uvědomujte si toho co nejvíc. Radujte se ze svého procesu přeměny.


Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život

Foto: Pexels

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2023
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!