Střecha, střešní zahrada, půda, podkroví

27.05.2023

STŘECHA

- Symbolizuje vaši ochranu nebo mechanismy, jak se s věcmi vypořádat, jak zvládnout různé situace; filozofii, přesvědčení nebo strategie pro zvládání stresu

- Také může naznačovat, jak zacházíte s emocemi, a zda je vaše osobnost zdravá, v pořádku, správná, dobrá, solidní, stabilní. 

DO STŘECHY ZATÉKÁ: Je zapotřebí nových strategií pro zvládání stresu, pro zvládání situací, atd. náznak/návrh, že se musíte vypořádat s osobními problémy.

OPRAVOVÁNÍ STŘECHY: Symbolizuje rozvíjení nových strategií pro zvládání stresu; pocit zranitelnosti; rozvíjet ve svém životě vlastnosti, které vedou k celistvosti.  

DÍRA VE STŘEŠE: Něco, co zaútočilo na váš pocit bezpečí. Nebo pokud jste na střeše a díváte se do místnosti pod neznámým domem nebo do dříve neznámé místnosti, naznačuje to minulá obydlí, minulé životy, a proto když se do nich díváte, můžete vidět věci, které by mohly být užitečné v dnešním životě.

/Příklad: Najednou si uvědomím, že jsem na střeše svého starého domu, i když se tomu vůbec nepodobal. Stál jsem tam a viděl jsem díru ve střeše, která mi umožňovala dívat se dolů do místnosti nebo do místa, které bylo obehnáno zdí, když se dům renovoval. Viděl jsem v místnosti věci, o kterých jsem věděl, že mi patří, a plánoval jsem je získat. To je důležitý bod, protože 1) mnohokrát jsem o tom snil různými způsoby, 2) náš dům byl obrovský projekt a nikdy nebyl zcela dokončen. = Sen ukazuje tyto nevyužité oblasti (někdy obrovské). Také ukazuje oblasti nebo aspekty já, které byly ztraceny v minulosti a nyní se dostávají do vědomí. 

OSOBA VYLÉZAJÍCÍ Z DÍRY VE STŘEŠE: Může symbolizovat, že se stane zralým mužem/ženou. V legendách a lidové slovesnosti je tento proces vylézání, nebo jste vytahování dírou ve skále, vylézáte z úzké chodby často je často se opakujícím obrazem zrození nebo znovuzrození. 

STÁT NA STŘEŠE: Symbolizuje vaši hlubší vnímavost, rozšířené vědomí.  

ŽÁDNÁ STŘECHA: Pokud to není hrozivý sen, naznačuje, že tam není žádná bariéra mezi osobností a psychickým nebo duchovním vědomím; pocit spojení se životem nebo rozšířeným vědomím. Pokud je to ohrožující sen, cítíte se napadeni silami zvnějšku/mimo sebe, nebo rušivé emoce, když prší. 

STŘEŠNÍ ZAHRADA

- Duchovní/duševní růst nebo rozvíjení nových nápadů, aplikování nových vhledů, poznatků nebo schopností.

PŮDA, PODKROVÍ

- Symbolizuje "trámoví" našich myšlenkových struktur. Je zde takový pořádek/nepořádek, jaký je v naší hlavě. Nemělo by tam "strašit", ani být žádné harampádí. Symbolizuje naši mysl, myšlení, nápady, vzpomínky, minulé zkušenosti; věci, které jsou z dohledu nebo zapomenuté, ale nejsou zcela nevědomé. Něco, co jste znali v minulosti, ale zapomněli jste na to, nebo někdo, na koho jste zapomněli. 

- Je to také místo zkoumání. Většinou se objevuje v podivně laděných snech, souvisejících se vzpomínkami z mládí, touhou prozkoumat něco zakázaného, fantaziemi, stesky, též může skrývat raně erotické zážitky či velkou dávku sexuálních pocitů. Mohou to být vzpomínky/věci, které vás pronásledují.

- Většinou zde najdeme něco komického, starobylého či zakázaného. 

- Také může symbolizovat nejvyšší aspirace, nejvyšší životní cíle, vnímání duchovnosti. 

- Na fyzické rovině symbolizuje hlavu.

- Užitečné otázky a rady: Co jsem našel nebo zažil na půdě/v podkroví? Co objevuju z minulosti? Pozoruju na sobě nějaké vlivy rodičů nebo rodiny? Cítím potřebu soukromí, chci se dostat pryč od lidí? Co jsem tam dělal? Jaké mám vzpomínky na podkroví/půdu z reálného života?

PŮDA  PLNÁ HARAMPÁDÍ: Poukazuje na chaos a "nepořádek" v naší hlavě. Sen nás vyzývá k tomu, abychom si uspořádali myšlenky.

PŮDA PRÁZDNÁ: Měli bychom uvažovat o změně svého života, začít pěstovat nové zájmy, věnovat se svým novým koníčkům, něco v životě změnit.

OKNO, OKNA: Znamená náš náhled na život, také na to, jak vidíme ostatní.

OKNO/VĚŽIČKA, KTEROU VIDÍME Z PŮDY/PODKROVÍ: Znamená náš smysl pro spojení s vesmírem; symbolizuje intelektuální pohled, větší vnímavost, širší povědomí, rozšířené vědomí - rozumíme mnoha věcem ohledně světa a nás samých, které jsme si dříve neuvědomovali. 

MÍT VÝBORNÝ VÝHLED: Může to zpodobovat vaši schopnost mít mnohem širší náhled na život, rozšířené vědomí. 

NAJÍT PŮDU/PODKROVÍ: 1/Symbolizuje potěšení a radost z nových nápadů; objevení potenciálu nebo moudrosti/zkušeností z minulosti, vzpomínek, objevení nového prostoru mysli. 2/Může to také symbolizovat způsob, jak se zbavit každodenních starostí. 3/ Nebo se začínáte zabývat věcmi, o kterých jste si mysleli, že ve vašem každodenním životě nejsou důležité. 4/ Nebo jste lapeni v něčem z minulosti, či se izolujete od běžného života.

SKRÝVAT SE NA PŮDĚ/V PODKROVÍ: Znamená útěk, schovávání se před lidmi; útěk před povinnostmi každodenního života. 

/Ukázka: Muži se zdálo, že spal v podkroví. Byl tam s ním velký vlčák (takového před pár lety cvičil). Šel s ním ven, vlčák byl divoký a volný. Bavilo ho být s ním, společně dělali věci, jako např. lov, bylo to velmi reálné. Nemyl se, ale cítil se čistý a zdravý. = Podkroví symbolizuje místo, kde muž může existovat, aniž by byl zapojený do aktivit s lidmi. Může být v tomto psychickém prostoru sám, bez přítomnosti a vlivu ostatních. T. Crisp./

BÝT UVĚZNĚN NA PŮDĚ/V PODKROVÍ: Symbolizuje čistě intelektuální přístup k životu.

NĚCO HROZIVÉHO (SMĚŘUJE) Z PŮDY/PODKROVÍ: Znamená znepokojivé a rušivé myšlenky nebo něco spojeného s tím, co jste skryli nebo zapomněli.

DĚSIVÝ ZÁŽITEK: Setkáváme se s věcmi, které bychom raději neviděli nebo si nepamatovali.


Zdroj: E. Aeppli: Psychologie snu; C. Nesso: Tajemství snů; T. Crisp: Dream Dictionary - Roof, House, Attic, Housework

Foto: Pexels  

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2023
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!