Střecha, komín, střešní zahrada, půda, podkroví

27.05.2023

STŘECHA

- Symbolizuje vaši ochranu nebo mechanismy, jak se s věcmi vypořádat, jak zvládnout různé situace; filozofii, přesvědčení nebo strategie pro zvládání stresu

- Také může naznačovat, jak zacházíte s emocemi, a zda je vaše osobnost zdravá, v pořádku, správná, dobrá, solidní, stabilní. 

OPRAVOVÁNÍ STŘECHY: 1/ Symbolizuje rozvíjení nových strategií pro zvládání stresu; je také třeba rozvíjet vlastnosti, vedoucí k celistvosti. 2/ Může znamenat náš pocit zranitelnosti.

DO STŘECHY ZATÉKÁ: Zřejmě poukazuje na to, že potřebujete nové strategie pro zvládání stresu, pro zvládání situací, musíte se vypořádat s osobními problémy. 

DÍRA VE STŘEŠE: Něco "zaútočilo" na váš pocit bezpečí. 

JSTE NA STŘEŠE, DÍVÁTE SE DOVNITŘ: Jste-li na střeše (neznámého domu) a díváte se do neznámé místnosti, naznačuje to minulá "obydlí" (tj. minulé životy) - tzn. že můžete "vnímat" věci, které by mohly být užitečné v současnosti, může jít o váš skrytý potenciál, nevyužité schopnosti (někdy obrovské), ztracené aspekty já, které se nyní dostávají do vědomí.

/Příklad: Náhle si uvědomím, že jsem na střeše svého starého domu, i když se mu nepodobal. Stál jsem tam a viděl jsem díru ve střeše, která mi umožňovala dívat se dolů do místnosti či do místa, obehnaného zdí, když se dům renovoval. Viděl jsem v místnosti věci, o kterých jsem věděl, že mi patří, a plánoval jsem je získat. Často jsem o tom snil, náš dům byl obrovský projekt, nikdy nebyl zcela dokončen. = Sen poukazuje na nevyužité oblasti (někdy obrovské) a aspekty já, které byly ztraceny v minulosti a nyní se dostávají do vědomí. T. Crisp./

VYLÉZÁTE Z DÍRY VE STŘEŠE: Může symbolizovat vaši cestu sebepoznávání, kdy se stáváte zralejšími, celistvějšími. (Tento proces "VYLÉZÁNÍ" - např. jste vytahování dírou ve skále, vylézáte z úzké chodby -  symbolizuje vaše "zrození/znovuzrození".)

STÁT NA STŘEŠE: Symbolizuje vaši hlubší vnímavost, rozšířené vědomí.  

ŽÁDNÁ STŘECHA: 1/ V pozitivním snu: zmizela bariéra mezi osobností a psychickým či duchovním vědomím; jde o pocit spojení se životem nebo rozšířeným vědomím. 2/ Negativní/ohrožující sen: cítíte se napadeni silami zvnějšku. mimo sebe. 3/ Když ve snu prší: znamená to rušivé emoce.

KOMÍN

Pokud je snící kuřák, může symbolizovat kouření.

- Může být symbolem "vnitřního tepla", pohody, domácího rodinného tepla.

- Také může znamenat zážitky porodu, porodní cesty.    

STŘEŠNÍ ZAHRADA

- Duchovní/duševní růst nebo rozvíjení nových nápadů, aplikování nových vhledů, poznatků nebo schopností.

PŮDA, PODKROVÍ

- Symbolizuje "trámoví" myšlenkových struktur. Je zde takový pořádek/nepořádek, jaký je v naší hlavě (nemělo by tam "strašit", ani být žádné harampádí). Symbolizuje naši mysl, myšlení, nápady. 

- Také znamená vzpomínky, minulé zkušenosti, věci, které jsou z dohledu nebo zapomenuté, ale nejsou zcela nevědomé. Něco, co jste znali v minulosti, ale zapomněli jste na to, nebo někdo, na koho jste zapomněli. Mohou to být vzpomínky/věci, které vás pronásledují.

- Je to také místo zkoumání. Většinou se objevuje v PODIVNĚ LADĚNÝCH snech, souvisejících se vzpomínkami z mládí, touhou prozkoumat něco zakázaného, fantaziemi, stesky, též může skrývat raně erotické zážitky či velkou dávku sexuálních pocitů. Většinou zde najdeme něco komického, starobylého či zakázaného. 

- Také může symbolizovat nejvyšší aspirace, nejvyšší životní cíle, vnímání duchovnosti. 

- Na fyzické rovině symbolizuje hlavu.

- Užitečné otázky a rady: Co jsem našel nebo zažil na půdě/v podkroví? Co objevuju z minulosti? Pozoruju na sobě nějaké vlivy rodičů nebo rodiny? Cítím potřebu soukromí, chci se dostat pryč od lidí? Co jsem tam dělal? Jaké mám vzpomínky na podkroví/půdu z reálného života?

PŮDA PLNÁ HARAMPÁDÍ: Poukazuje na chaos a "nepořádek" v naší hlavě; jsme vyzváni, abychom si uspořádali myšlenky.

PŮDA PRÁZDNÁ: Měli bychom uvažovat o změně svého života, začít pěstovat nové zájmy, věnovat se novým koníčkům, něco v životě změnit.

OKNO/OKNA NA PŮDĚ: Znamená náš náhled na život a také na to, jak vidíme ostatní.

OKNO/VĚŽIČKA, KTEROU VIDÍME Z PŮDY/PODKROVÍ: 1/ Symbolizuje intelektuální pohled. 2/ Znamená náš smysl pro spojení s vesmírem, větší vnímavost, rozšířené vědomí - tzn. rozumíme mnoha věcem ohledně světa a nás samých, které jsme si dříve neuvědomovali. 

MÍT VÝBORNÝ VÝHLED: Může to zpodobovat vaši schopnost mít mnohem širší náhled na život, rozšířené vědomí. 

NAJÍT PŮDU/PODKROVÍ: 1/Symbolizuje potěšení a radost z nových nápadů; objevení potenciálu nebo moudrosti/zkušeností z minulosti, vzpomínek, objevení nového prostoru mysli. 2/Může také znamenat způsob, jak se zbavit každodenních starostí. 3/ Nebo se začínáte zabývat věcmi, o kterých jste si mysleli, že ve vašem každodenním životě nejsou důležité. 4/ Nebo jste lapeni v něčem z minulosti, či se izolujete od běžného života.

SKRÝVAT SE NA PŮDĚ/V PODKROVÍ: Znamená útěk, schovávání se před lidmi; útěk před povinnostmi každodenního života. 

/Ukázka: Muži se zdálo, že spal v podkroví. Byl tam s ním velký vlčák (takového před pár lety cvičil). Šel s ním ven, vlčák byl divoký a volný. Bavilo ho být s ním, společně dělali věci, jako např. lov, bylo to velmi reálné. Nemyl se, ale cítil se čistý a zdravý. = Podkroví symbolizuje místo, kde muž může existovat, aniž by byl zapojený do aktivit s lidmi. Může být v tomto psychickém prostoru sám, bez přítomnosti a vlivu ostatních. T. Crisp./

BÝT UVĚZNĚN NA PŮDĚ/V PODKROVÍ: Symbolizuje čistě intelektuální přístup k životu.

NĚCO HROZIVÉHO (SMĚŘUJE) Z PŮDY/PODKROVÍ: Znamená znepokojivé a rušivé myšlenky nebo něco spojeného s tím, co jste skryli nebo zapomněli.

DĚSIVÝ ZÁŽITEK: Setkáváme se s věcmi, které bychom raději neviděli nebo si nepamatovali.


Zdroj: E. Aeppli: Psychologie snu; C. Nesso: Tajemství snů; T. Crisp: Dream Dictionary - Roof, House, Attic, Housework

Foto: Pexels  

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!