Rostliny

26.11.2022

ROSTLINY

- Symbolizují hluboce nevědomý fyziologický proces (např. tvorba buněk, trávení), který si nemůžeme plně uvědomit - mohou tak naznačovat naše psychosomatické potíže, dosud neprojevené nemoci.  (Hlavní součástí nevědomého mentálního procesu je události/zkušenosti přijímat a integrovat je. Životní proces je velmi citlivý - citlivě reagujeme na to, co zažíváme, co se učíme, obrovský vliv na nás mají slova. Když v sobě utlumíme emoce a citlivost, nemůžeme plně přijmout naše zážitky.)  

- Zpodobují také naše sebeuvědomění, rozšíření vědomí.  

- Symbolizují oblast progresivních změn ve vašem životě, objevující se vaše nové vlastnosti

- Znamenají růst duše, život, živou a rostoucí část vás samých (či jiných lidí).

/Ukázka: Muži se zdálo, že ho postava gurua vzala do ohromných skleníků, kde rostly do dálky se táhnoucí drobné sazeničky/rostlinky. Poté zpozoroval, jak nějací řvoucí a pokřikující mladíci na motorkách najížděli na rostlinky. Když agresivní motorkáři odjeli, guru mu řekl: "Oni jsou tvé emoce, divoké a nekontrolovatelné. Mohli by poškodit jemný růst duší, které zde představují tyto malé rostlinky. Dokud se tvé emoce nezklidní, dokud je nebudeš mít pod kontrolou, nemůžeš získat vhled do bytí jiných lidí." T. Crisp./ 

/Ukázka: Jsem v nějaké velké místnosti, zleva je táta, vpravo vedle mě můj manžel. Mám před sebou ohromnou zelenou rostlinu v obrovském květináči, až do stropu, má krásné zelené lístečky. Když ji přesouvám, tak mi část zůstane v ruce a úplně odpadne, protože se drolí půda, úplně suchá hlína; rostlina se rozpadne na tři stejně velké ohromné rostliny s krásnými zelenými lístečky, dám je do tří květináčů a postavím podél zdi. Vím, že to nějak souvisí s léčením táty, který je v nemocnici. = Ohromná rostlina symbolizovala tátův naplněný život, odpadla od suché (vyčerpané) "výživy". Táta za 3 týdny v nemocnici zemřel (bylo mu 76 let), tzn. že 3 rozpadlé části rostliny zřejmě představovaly 3 poslední týdny jeho života./ 

STÁLEZELENÉ ROSTLINY: Představují "nesmrtelnost", věčnost; mohou také souviset s obdarováváním a rodinou.

MRTVÉ, UMÍRAJÍCI ROSTLINY: Poukazují na ztrátu vitálního nadšení, vytrácející se radost. Může jít také o ztracenou lásku, nebo nějaký projekt, který nevzkvétá.

PROŽÍVAT VÍCE FÁZÍ ŽIVOTA ROSTLINY: To znamená prožívat celý cyklus života. Někdo doroste jen do určité fáze, vývoj se zastaví, další vývoj neprobíhá. 

CHYSTÁTE SE ZASADIT ROSTLINKU: Může mít spojitost s dobrými a rostoucími částmi vás samých. Může znázorňovat vaši snahu najít dobrý, pečující a "plodný" vztah, hledáte přínosné životní situace a prožitky. 

POKÁCET/PORAZIT (VELKOU) ROSTLINU: Zabití něčeho, co ve vás (nebo v životě) rostlo, např. pracovní situace nebo vztah, atd.


Zdroj: T. Crisp: Dream Dictionary - Plants

Foto: Pexels

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!