SBS: Tenké střevo (rakovina tenk. střeva, ileus, Crohn.  choroba, potravinové alergie, aj.)

04.06.2024

TENKÉ STŘEVO

VÝVOJ A FUNKCE TENKÉHO STŘEVA: Tenké střevo je část trávicího traktu, která spojuje žaludek s tlustým střevem. Po dvanáctníku následuje jejunum (lačník), což je horní část tenkého střeva; ileum (kyčelník) je konečná část, spojující se s tlustým střevem. Jejunum a ileum jsou úseky trávicího traktu, kde probíhá většina vstřebávání živin (absorpční kvalita). Tenké střevo se skládá ze střevního cylindrického epitelu, pochází z entodermu, je tedy řízeno z mozkového kmene.

ÚROVEŇ MOZKU: V mozkovém kmeni je řídicí centrum tenkého střeva (jejunum a ileum) úhledně uspořádané v prstencovém tvaru mozkových relé, která ovládají orgány trávicí trubice, přesněji mezi relé dvanáctníku a céka.

POZNÁMKA: Přechod mezi pravou a levou hemisférou mozkového kmene odpovídá na úrovni orgánů ileocekální chlopni, umístěné mezi tenkým střevem a cékem, prvním úsekem tlustého střeva.

BIOLOGICKÝ KONFLIKT: Biologický konflikt, spojený s tenkým střevem, je na základě jeho funkce "neschopnost vstřebat nebo strávit sousto" (viz také žaludek, dvanáctník, tlusté střevo a slinivka břišní). Konflikt je zažíván jako vztek/zloba, např. vztek na nějakou osobu (člena rodiny, přítele, souseda, kolegu, zaměstnance, nadřízeného, klienta, učitele, studenta, spolužáka, trenéra, lékaře, úřady), vztek na situaci (vztek související s prací, školou, vztahem) nebo vztek na nepříjemné připomínky (obvinění, urážka, kritika) či zprávy, které lze "těžko unést" nebo je obtížné je "strávit".

(V souladu s evoluční úvahou jsou konflikty sousta primárním konfliktním tématem, souvisejícím s orgány, odvozenými z entodermu, které jsou řízeny z mozkového kmene.)

KONFLIKTNĚ-AKTIVNÍ FÁZE: Ihned poté, co dojde k DHS, začnou se během konfliktně-aktivní fáze množit střevní buňky, a to úměrně intenzitě konfliktu. Biologickým účelem nárůstu počtu buněk je lepší schopnost vstřebat a strávit "sousto". Při prodloužené konfliktní aktivitě se v tenkém střevě vyvíjí plochý výrůstek (absorpční typ). Na distálním konci ilea, které má tenčí stěnu než jejunum, může mít výrůstek také květákovitý tvar (sekreční typ). To může vést k neprůchodnosti střeva, tzv. ILEUS. V konvenční medicíně může být ztluštění střevní stěny diagnostikováno jako rakovina (RAKOVINA LAČNÍKU nebo RAKOVINA KYČELNÍKU).

LÉČEBNÁ FÁZE: Po vyřešení konfliktu (CL) odstraní houby/plísně nebo mykobakterie, např. bakterie TBC, nadbytečné buňky, které již nejsou potřeba. Léčebné příznaky jsou PRŮJEM a ZVRACENÍ, pokud to zahrnuje jejunum (tj. horní část tenkého střeva), a noční POCENÍ. KŘEČE v břiše (motorická kvalita) se objevují zejména během epileptoidní krize (viz také střevní kolika). Účast plísní se během procesu hojení projevuje jako střevní KANDIDÓZA. Rozsah příznaků je dán stupněm intenzity konfliktně-aktivní fáze.

POZNÁMKA: Konzumace nevhodných potravin rovněž způsobuje průjem. Pokud však lze vyloučit jako zdroj špatné jídlo, je průjem  pozitivním znamením, že "konflikt nestravitelného sousta" byl vyřešen, a že "sousto" je nyní eliminováno – i bez asistence mikrobů (senzorická a vylučovací kvalita střev). Průjem může být také vyvolán úzkostí (během sympatikotonie), způsobující uvolňování chemických látek, jež se dostávají do trávicího traktu a mají za následek volnou stolici. Vzhledem k tomu, že reakci typu "boj nebo útěk" je mnohem snazší zvládnout s prázdnými střevy, dává to smysl. V tomto případě náhlý nástup průjmu nesouvisí s DHS (nečekaný negativní stres kvůli "nestravitelnému soustu" s průjmem v léčebné fázi, tj. ve vagotonii).

VIRUS EBOLY JE LÉKAŘSKÝ KONSTRUKT

Pití kontaminované vody může vést k těžkému průjmu s akutním, potenciálně život ohrožujícím krvácením. K tomu obvykle dochází v oblastech, jako je Afrika, kde lidé nemají přístup k čisté vodě. Obviňovat virus eboly z tohoto stavu je lékařský konstrukt bez jakéhokoli vědeckého základu ("...svět je vystaven hororovým scénářům o ebole. Tyto šokující mediální zprávy přehlížejí skutečnost, že existence a patogenní účinky všech těchto údajně nakažlivých a dokonce smrtelných virů nebyly nikdy prokázány," Torsten Engelbrecht/Claus Köhnlein, Virus Mania, s. 25).

Všimněte si, že na této fotografii s titulkem "Pozor na virus eboly" je obličej "oběti eboly" poznamenán neštovicemi, které s ebolou vůbec nesouvisí (!). Podle Centra pro kontrolu nemocí jsou "příznaky eboly" průjem, zvracení, bolesti břicha, horečka a silné bolesti hlavy.

-- CROHNOVA CHOROBA je léčebnou fází "Konfliktu nestravitelného sousta". Ileokolitida (tj. zánět ilea a tlustého střeva), postihující poslední úsek tenkého střeva, je nejčastěji součástí Crohnovy nemoci. Příznaky jsou úporný průjem s vylučováním hlenu, obvykle s krví (dehtovitá stolice), bolesti břicha a zánět střeva. Chronický stav znamená, že recidivy konfliktů prodlužují proces hojení (vleklé hojení). Charakteristické pro opakující se Crohnovu nemoc jsou zhoršení (záchvaty), objevující se pokaždé, když se člověk setká s "kolejí", přičemž mezitím má období bez obtíží.

-- POTRAVINOVÉ ALERGIE s opakovanými průjmy odhalují, že "nestravitelný hněv", související s určitou potravinou (mléko, ořechy, pšenice, mořské plody, určité ovoce nebo zelenina), nebyl zcela vyřešen. Vícenásobné potravinové alergie naznačují, že několik potravin, včetně potravinových doplňků (cukr, sůl, laktóza), je uloženo v podvědomí jako "koleje", spojené s původní DHS. Jakákoli potravina, která je považována za pravděpodobný zdroj "alergie", představuje nové "nestravitelné sousto", a je přidáno na seznam konfliktních kolejí. Lidé, kteří se neustále obávají, že snědli něco "toxického" nebo "špatného", jsou proto náchylnější k rozvoji vícenásobných potravinových alergií. 

V případě "nesnášenlivosti lepku" (CELIAKIE), je lepek, který se nachází v pšenici a příbuzných obilovinách, spojen s "konfliktem nestravitelného hněvu". Opakující se kontakt s pšenicí ("alergen") vede nakonec k zánětu v tenkém střevě. Bezlepková dieta, což je standardně doporučovaná léčba, znamená držet se dál od lepkové "koleje", aniž by se řešila skutečná příčina.

POZNÁMKA: V konvenční medicíně jsou určité potraviny považovány za spouštěče anafylaktického šoku. Anafylaxe je údajně reakce imunitního systému na alergen, včetně ořechů, korýšů nebo mléčných výrobků. Z pohledu GNM jsou příznaky vyvolány konfliktní recidivou ("alergií"), např. Konfliktem strachu o teritorium (dýchací potíže), Konfliktem sousta (opuchlý jazyk) nebo Konfliktem odloučení (kopřivka, mdloby), když se člověk setká s kolejí. Je docela možné, že silný konfliktní relaps povede ke komplikacím. Skutečný anafylaktický šok s rychlým poklesem krevního tlaku, ztrátou vědomí s možným následkem smrti je způsoben nadměrnou expozicí chemickým látkám, jako jsou léky (morfin, aspirin, atd.), rentgenovému barvivu, kontrastním látkám a další jedům.

Překlad: Vladimír Bartoš; revize překladu: Jana Schön

Zdroj: Caroline Markolin, learninggnm.com

KONKRÉTNÍ PŘÍKLADY:

1/ BOLEST BŘICHA, PRŮJMY, TRÁVICÍ OBTÍŽE

Klientka 21letá, pravoruká. Postižené orgány: Žaludek a tenké střevo

Klientka zažívá úzkost kvůli chronickým příznakům bolesti žaludku, křečím a průjmům. První příznaky začaly, když jí bylo 12 - 13 let, během dospívání měla příznaky každý den, často v noci špatně spala kvůli bolestem žaludku, průjmu a pocení. Původně si myslela, že to souvisí s potravinami, které jí (kuře, ryby a mléčné výrobky), tak je přestala jíst. Trávicí obtíže však zůstaly, přestala kvůli tomu chodit na veřejnost... V nemocnici byla cca 15x, podstoupila všemožné diagnostické testy, ale jasnou diagnózu jí lékaři nedokázali stanovit.

Bylo jí řečeno, že má možná celiakii, syndrom dráždivého tračníku nebo Crohnovu chorobu. Dostala různé druhy léků, které užívala, ale symptomy přetrvávaly, což vedlo k ještě větší úzkosti. Šla na výplach tlustého střeva, avšak bezvýsledně. Byla velmi frustrovaná, stále chodila na toaletu, navzdory dietní stravě. Úzkost se zhoršuje, hodně ovlivňuje její život, zoufale se snaží zjistit příčinu trávicích obtíží.

Vysvětlení GNM: Bolesti žaludku, křeče a průjem: tzn. neschopnost absorbovat nebo strávit "sousto". Konflikt je zažíván jako vztek na osobu, situaci nebo zprávy, které je "těžké strávit". Tento SBS zahrnuje množení střevních buněk během konfliktně-aktivní fáze a odstranění nepotřebných buněk v léčebné fázi za pomoci plísní nebo mykobakterií. Biologickým účelem množení buněk je lepší schopnost absorbovat nebo strávit "sousto". Během léčebné fáze může člověk zažít křeče, průjmy, pocení v noci. Klientka zažívá v současné době vleklé léčení s mnoha "kolejemi" nebo spouštěči. Musí být identifikován její původní konflikt (DHS), aby mohl být SBS dokončen.

Porozumění GNM: Klientka pochopila vysvětlení GNM a uvědomila si, že její konflikt může souviset s tím, že se v době dětství celá rodina neustále stěhovala kvůli otcově zaměstnání (stěhovali se často do nového domu ve výstavbě, který byl později prodán se ziskem, a poté se stěhovali znovu). Když jí bylo 12 - 13 let, stěhovali se nejméně osmkrát.

Nicméně věří, že k jejímu konfliktnímu šoku došlo, když byla v 7. třídě. Pamatuje si ten rok jasně, protože se stěhovali do nové čtvrti, ale také do nové školy (její DHS). Dříve vždy pokračovala ve stejné škole, ale tentokrát byla velmi rozrušená zprávou, že musí změnit školu. Vzpomíná si, jak křičela na otce a obviňovala ho, že jí tím "zničil život".

Požádal jsem ji, aby si vytvořila vědomé spojení, že její trávicí obtíže původně souvisely s "nestravitelným vztekem", který cítila ohledně změny školy v 7. třídě. Bylo však pro ni důležité, aby si uvědomila, že si od té doby vytvořila mnoho potenciálních kolejí nebo spouštěčů, takže se neustále potýká s vleklým léčením. Přiznává, že jakýkoli nesouhlas nebo hádka s otcem spouští její trávicí potíže. Také ví, že jakákoli změna v rutině ji opravdu rozhodí a je "těžké to přijmout nebo strávit". Požádal jsem ji, aby si připomínala, že její původní konflikt je minulostí, že je nyní dospělá, která si nedělá starosti, do jaké školy chodí. Také jsem ji požádal, aby si opakovala, že je schopna se přizpůsobovat jakýmkoli změnám v rutině. Bylo důležité, aby říkala sama sobě, že nyní může bezpečně jíst, co chce, protože to nezbytně není jídlo, co spouští její příznaky. Doporučil jsem jí, aby také pracovala na změně pohledu na svého otce, aby jakékoli další neshody s ním už nevyvolávaly emoční náboj z minulosti. Provedl jsem obecné balanční techniky a chiropraktickou léčbu.

Výsledky: Klientka mě kontaktovala za osm měsíců a uvedla, že během tří dnů od našeho posledního sezení se začala cítit lépe. Během týdne začala poprvé jíst kuřecí maso. Byla velmi vděčná za pocit, že zase může jíst, co chce. Také oznámila, že za posledních 8 měsíců nepociťovala žádnou úzkost, protože nyní ví, jaké jsou její koleje a spouštěče. Přiznává, že začala měnit pohled na jakékoli změny v rutině, a je nyní schopná nechat věci, které jsou mimo její kontrolu, být. Takže to neovlivňuje její trávení. Řekla, že se cítí o 100% lépe, a i přesto, že se občas rozčílí, nemá žádné úzkosti ani žádné zažívací potíže.

Dr. Alvin de Leon, D.C., Kanada - Případová studie, červenec 2013 (upraveno, zkráceno)

2/ BOLEST BŘICHA, PRŮJMY, HOREČKA

Klient 31letý, pravoruký. Postižené orgány: Tenké střevo

Klient má v současné době bolesti břicha, průjem, horečku, chce porozumět GNM a pochopit příčinu svých potíží. Bolest břicha začala minulou středu večer, druhý den kvůli tomu nemohl do práce, měl průjem, horečku, byl unavený. Příznaky přetrvávají, není si jistý, zda to souvisí se žaludeční chřipkou jeho syna a jeho šéfa v práci.

Vysvětlení GNM: Bolesti břicha, křeče a průjem: neschopnost absorbovat nebo strávit konflikt "sousta", zažívaný jako vztek na osobu, situaci nebo zprávy, které je "těžké strávit". Klient aktuálně zažívá vleklé léčení s kolejemi nebo spouštěči. Původní konflikt (DHS) musí být identifikován, aby mohl být dokončen SBS.

Porozumění GNM: Klient porozuměl vysvětlení GNM a uvědomil si, že jeho konflikt může souviset s problémem v práci. Před pár týdny mu bylo oznámeno, že bude muset na několik dní vypnout napájení v celé oblasti, což znamenalo spoustu přípravné práce. Týden před plánovanou odstávkou jim dali nový plán, což znamenalo pro jeho partu práci navíc a méně času na provedení (jeho DHS). Tato zpráva ho tak rozrušila, byla těžko "stravitelná". Nyní si uvědomuje, že minulou středu konečně dokončili veškeré plánování, potřebné pro páteční odstávku. To by vysvětlovalo, proč se jeho příznaky objevily ve středu večer, kdy byl konflikt definitivně vyřešen.

Požádal jsem ho, aby si vědomě propojil, že jeho zažívací symptomy souvisejí s tímto pracovním problémem, a že je nyní v léčebné fázi. Požádal jsem ho, aby dával pozor na jakékoli propuknutí symptomů v souvislosti s jakýmkoli spouštěčem v práci, ale jinak by jeho příznaky měly pomalu odeznívat v příštích několika dnech, jelikož problém byl vyřešen.

Výsledky: Krátce po poslední návštěvě potíže vymizely. Připomněl jsem mu, aby i nadále dával pozor na neočekávané konfliktní šokující události, až se příště objeví nějaké nevysvětlitelné příznaky.

Dr. Alvin de Leon, D.C., Kanada - Případová studie, listopad 2015 (upraveno, zkráceno)

3/ CELIAKIE, bolest břicha, křeče, nevolnost

Klientka 11letá, pravoruká. Postižené orgány: Tenké střevo

Klientka má chronické zažívací potíže. Bolest břicha, křeče a nevolnost začaly před 5 lety po zotavení ze střevní chřipky. Klientka přiznává, že příznaky byly zpočátku mírné, ale před 2 lety se začala cítit hůř. Tvrdí, že za poslední 3 měsíce se bolesti břicha, nevolnost a pocit na zvracení zhoršují, nyní jsou na denním pořádku. Příznaky se zdají horší ráno, po probuzení, ale během dne, kdy je ve škole, se objeví náhodně. Za poslední dva roky jí udělali hodně diagnostických testů, nakonec jí diagnostikovali celiakii. Začala dodržovat bezlepkovou dietu, načež cítila úlevu asi 6 měsíců. Poslední rok jí dieta moc nepomáhala, během posledních pár měsíců cítila úlevu maximálně na pár hodin.

Vysvětlení GNM: Bolest břicha, křeče a nevolnost: neschopnost vstřebat nebo strávit konflikt "sousta", prožívaný jako vztek na osobu, situaci nebo zprávy, které je "těžké přijmout nebo strávit"... Klientka má vleklé léčení s mnoha kolejemi a spouštěči. Její původní konflikt (DHS) musí být identifikován, aby mohl být SBS dokončen.

Porozumění GNM: Klientka pochopila vysvětlení GNM a uvědomila si, že konflikt může souviset s tím, že před 5 lety byla svědkem toho, jak její mladší bratr v nemocnici zvracel a měl záchvat. Později zjistila, že mu diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu (její DHS). Přiznala, že bylo velmi znepokojující přijmout zprávu, že má mladšího bratra, který je "nemocný". Uvědomila si, že si musela spojit zvracení s významem, že někdo je opravdu tak nemocný, jako její bratr, což spouští konflikt "nestravitelného sousta". Proto kdykoli vidí nebo slyší, že někdo byl nemocný a zvracel, byl to pro ni spouštěč/kolej, vedoucí k trávicím potížím. Vybavila si, že její příznaky znovu propukly před 2 lety, když byla svědkem toho, jak nějaký chlapec v letadle musel vystoupit, protože začal zvracet. Také si uvědomila, že před pár měsíci byla jedna dívka z tanečního kroužku nemocná a zvracela, a proto se její příznaky od té doby zhoršily. Uvedla, že k poslednímu zhoršení došlo před týdnem, poté, co zjistila, že sedí v lavici, kde seděla dívka, co šla dříve domů, protože jí bylo špatně a zvracela.

Požádal jsem ji, aby si vědomě spojila, že její zažívací potíže původně souvisely s "nestravitelným soustem", které zažila, když viděla svého bratra v nemocnici. Bylo důležité, aby si uvědomila, že od té doby si vytvořila mnoho potenciálních kolejí nebo spouštěčů, proto stále zažívá vleklé léčení, včetně jakýchkoli potravin s lepkem. Požádal jsem ji, aby pracovala na změně úhlu pohledu ohledně toho, když slyší nebo vidí někoho zvracet nebo že někomu je špatně; že to nemá co do činění s jejím bratrem. Řekl jsem jí, že má ZVRACENÍ vnímat jako léčebný příznak a jako znamení, že tělo funguje dobře, neboť odstraňuje toxiny, které tělo nepotřebuje; neznamená to, že něco není v pořádku. Také jsem jí doporučil, aby si připomínala, že její původní konflikt je v minulosti, a že je nyní starší a víc toho ví. Bylo důležité, aby si řekla sama sobě, že nyní je bezpečné jíst, cokoliv chce, protože to není nutně to jídlo, které spustilo její příznaky. Provedl jsem obecné balanční techniky a chiropraktickou léčbu.

Výsledky: Klientka přišla na kontrolu za 3 týdny. Nedávno se vrátila z rodinné dovolené v zahraničí, na kterou původně nechtěla jet kvůli potížím, avšak po poslední návštěvě se obtíže výrazně zlepšily, takže odcestovala. Dokonce tam prý jedla jídla, která dlouho nejedla, jako např. brambůrky. Uvedla, že jí sice před pár dny začalo trochu bolet břicho, ale pak si uvědomila, že k tomu došlo brzy poté, co se ptala učitelky na její dceru, načež se dozvěděla, že není ve škole kvůli střevní chřipce (její kolej). Pochválil jsem ji, že odvedla skvělou práci, když rozpoznala koleje a vyřešila původní konflikt. Požádal jsem ji, aby i nadále dávala pozor na jakékoli zhoršení a i nadále minimalizovala obavy z konzumace určitých potravin... Na další kontrolu nepřišla, takže jsem ji kontaktoval asi měsíc po poslední návštěvě. Vzkázala mi, že střevní potíže se zlepšily o 95%. Napsala mi, že je šťastná, že si může "užívat čas s kamarády, a že si nemám dělat starosti kvůli jejím střevním potížím". Přiznala, že někdy má divné období a něco se spustí, ale že už nyní často ví, co je příčinou.

Dr. Alvin de Leon, D.C., Kanada - Případová studie, říjen 2018 (upraveno, zkráceno)

4/ INTOLERANCE NA LAKTÓZU, PRŮJEM

Je mi 49 let, jsem ženatý a mám dvě dospělé děti. Ještě před čtyřmi týdny jsem měl "laktózovou intoleranci". Pil jsem bezlaktózové mléko nebo smetanu tak často, jak to jen šlo. Občas jsem zkusil normální nebo čokoládové mléko, ale výsledky byly vždy stejné - během 5-10 minut jsem dostal prudký průjem [spojený s "Konfliktem nestravitelného vzteku"]. Stejné to bylo s instantními omáčkami, které obsahovaly sušené mléko. Když jsme s manželkou vyrazili na večeři, bylo třeba počítat s tím, že budu muset jít do 10 minut na toaletu.

Asi před pěti měsíci jsem slyšel o Germánské nové medicíně a od té doby jsem přečetl snad všechno, co jsem mohl. Teď jsem si dokázal dát dvě a dvě dohromady. Když mi bylo šest let, zůstal jsem poprvé bez rodičů. Po nemoci mě poslali do "ozdravovny", jak bylo v té době běžné. Představte si, jaký to musel být pocit pro šestileté dítě, když ho chtě nechtě dopravili vlakem do města, vzdáleného 600 km, na nekonečnou dobu čtyř týdnů. Vlak vyjel a já v něm - s úplně cizím člověkem, který mě doprovázel!

První dva týdny byly úplné peklo, protože mě také donutili pít úplně poprvé mléko. Mocně jsem proti tomu bojoval a vždy jsem se to snažil odmítnout, ale bez úspěchu. Mléčná "kolej" byla položena. Pak jsem si také vzpomněl, že hned poté, co mi bylo řečeno, že mě pošlou do ozdravovny (náhlé odloučení od rodičů), jsme odjeli na dovolenou do Alp, kde jsem měl krávy každý den přímo před očima. To, že mě donutili pít mléko v "ozdravovně", jen posílilo mléčnou kolej. Když se tyto vzpomínky objevily, věděl jsem, že to je příčina mé "nesnášenlivosti laktózy".

Okamžitě jsem šel k lednici a vyndal krabici mléka, za dvě vteřiny jsem vypil celou sklenici a čekal. Nic se nestalo! Vypil jsem druhou a třetí sklenici a čekal na reakci, ale žádná nepřicházela. Pak jsme si šli s manželkou asi na hodinu zaplavat, pořád se nic nedělo. Chtěl jsem si být absolutně jistý, tak jsem si šel koupit dva litry čokoládového mléka. Doma jsem ty dva litry vypil během následujících dvou dnů v různých časech – někdy před večeří, někdy po večeři – stále se nic nedělo. Do dnešního dne (12.12.2008) jsem již nikdy neměl průjem z mléka! Děkuji, dr. Hamere! S pozdravem, H.J.H.

Vysvětlení GNM: PRŮJEM se vyskytuje v léčebné fázi Konfliktu "nestravitelného sousta", zahrnující tenké střevo (ZÁCPA patří do konfliktně-aktivní fáze). Ačkoli se zdá, že negativním stresem bylo odloučení od rodičů, léčebné symptomy (průjem) prozrazují, že šestileté dítě prožívalo v té době konfliktní situaci biologicky jako "Konflikt nestravitelného sousta", nikoli jako "Konflikt odloučení" (léčebným příznakem "Konfliktu odloučení" by byla kožní vyrážka). Biologické konflikty se liší od čistě psychického strádání tím, že se týkají celého organismu (psychika, mozek, související orgán), a že se týkají všech živočišných druhů. Zatímco zvířata trpí těmito konflikty ve skutečnosti, my lidé je zažíváme také v přeneseném smyslu; v příkladu výše byl chlapec donucen opustit rodiče, což bylo biologicky "nestravitelné". Konflikt je zcela vyřešen pouze tehdy, kdy již neexistují žádné "koleje" – když se situace, která konflikt spustila, stala bezvýznamnou. V té době bylo našemu příteli šest let, byl dítě. Dnes je mu 49 let a je otcem dvou dospělých dětí. To, co se mu stalo tehdy, se mu už nyní stát nemůže. Když toto pochopil, konflikt z dávné doby se stal bezvýznamným. Pochopil kauzální biologické vzájemné souvislosti mezi psychikou a souvisejícím orgánem, a jeho 43 let trvající utrpení s průjmy se jednoduše vypařilo.

H. J. H., 12. prosince 2008

Překlad: Jana Schön

Zdroj: Caroline Markolin, learninggnm.com

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!