Uvědomění je prvním stupněm léčení nebo změny

11.12.2021

Pokud se chceme úspěšně vyléčit, změnit, odpustit, zvolit nový přístup, atd., je důležité si uvědomit všechny své hluboce zakořeněné mentální návyky

Možná, že přitom začnete mluvit o svém stavu, situaci, stěžovat si nebo hledat příčinu v druhých. Váš problém se tak začne dostávat do popředí vaší pozornosti a vy se s tím začínáte vyrovnávat, zabývat. Často tím k sobě přivoláte učitele, přítele, skupinu lidí nebo knihu, kteří vám odhalí nové řešení.

Zprvu nechceme udělat první krok, nechceme se měnit, všechno se v nás vzpírá

Proč bychom se měli měnit? Možná to v nás vyvolá zlost nebo jinou reakci. Právě naše reakce, ať jsou jakékoli, nám mají ukázat, že léčení a změny probíhají. Léčení začíná ve chvíli, kdy se začneme zabývat změnou.

Kromě zlosti je jinou formou odporu netrpělivost. Je to odpor k učení a ke změně. Chceme-li všechno hned, nemáme dost času na to, abychom se naučili to, co potřebujeme.

Nyní je čas uznat a připustit vlastní odpovědnost za to, že my sami jsme vytvořili určitou situaci nebo podmínky. Nezačněte se obviňovat, že jste "špatní", protože jste právě takoví, jací jste. 

Jde o to, uvědomit si svoji vnitřní sílu, která veškeré myšlenky přetváří ve zkušenosti. V minulosti jste tuto vnitřní sílu používali k vytváření něčeho, co jste nechtěli. Neuvědomovali jste si, co děláte. Tím, že uznáte vlastní zodpovědnost, si toho nyní začínáte být vědomi a učíte se tuto sílu používat vědomě a pozitivně, tak, aby vám byla užitečná.

Všichni se musíme učit. Úkoly, které nám připadají těžké, jsme si vybrali sami. To, co nám jde snadno, se nemusíme učit, protože to už umíme.

Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život

Foto: Pexels

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!