Jak se vypořádat s potížemi v zaměstnání - afirmace

17.10.2021

Pokud vás zaměstnání hluboce neuspokojuje, možná se omezujete některou z následujících myšlenek:

     - Nenávidím svoji práci

     - Nesnáším svého šéfa

     - Mám malý plat

     - S mou prací není nikdo spokojený

     - Nevycházím s kolegy

     - Nevím, co chci vlastně dělat

To je však obranné, negativní myšlení. Myslíte, že vám takovéto myšlení v něčem pomůže? Zlepší se tím nějak vaše situace? Přistupujete totiž k problému ze špatného konce...

Pokud vás vaše práce nezajímá, chcete-li dělat něco jiného, máte v zaměstnání problémy nebo jste dostali výpověď, nejlépe se s tím vypořádáte takto:

Požehnejte s láskou své současné práci a uvědomte si, že to je jen první krok na vaší cestě. Do dnešní situace jste se dostali kvůli svým myšlenkovým návykům. Pokud s vámi druzí nezacházejí podle vašich představ, pak takové jednání přivolává do vašeho vědomí určitý mentální návyk... Proto se v duchu zamyslete nad svým současným (nebo předchozím) zaměstnáním a s láskou požehnejte všemu, co s ním souvisí nebo souviselo (budova, kanceláře, kolegové, zákazníci, atd.).

Začněte sami sebe přesvědčovat: "Vždy jsem pracoval/a pro ty nejlepší šéfy", "Šéf se mnou vždy jedná zdvořile a s respektem", "Šéf je velkorysý a dobře se s ním spolupracuje". Tím nastavíte změnu ve svém vědomí.

Chcete-li odejít ze svého zaměstnání, začněte se přesvědčovat, že s láskou uvolňujete místo svému nástupci, který jej rád zaujme. Uvědomte si, že určití lidé hledají přesně to, co nabízíte, a proto se vaše cesty zkřížily.

Při nástupu do nového zaměstnání:

Pokud nastupujete do nového zaměstnání, říkejte si sami sobě: "Proč by ti to nemělo vyjít? Samozřejmě budeš úspěšný/á. Otevři své srdce a nech své schopnosti volně plynout. Děkuj s láskou firmě, kolegům, šéfovi i zákazníkům a všechno půjde dobře."

Pokud vám vadí šéf nebo některý z kolegů:

Požehnejte mu, kdykoli si na něj vzpomenete. V každém z nás jsou skryté určité vlastnosti. Záleží na nás, které z nich dáváme najevo - zda ty dobré nebo ty špatné. Každý z nás se může stát ztělesněním dobra nebo zla.

Pokud je osoba, která vám vadí, kritická, říkejte si, že je laskavá a shovívavá. Budete-li si všímat jen dobrých vlastností lidí, projeví vám je bez ohledu na to, jak budou přistupovat k ostatním!

Chovají-li se k vám nepříjemně, tvrďte si, že je s nimi legrace. Jsou-li krutí, tvrďte si, že jsou jemní a soucitní.

Ohledně nesnášenlivého a arogantního člověka si můžete říkat: "V každém člověku jsou skryté dobré vlastnosti. Nezáleží na tom, jak na něj reagují ostatní; s tebou to nemá nic společného. Kdykoli na něj pomyslíš, s láskou mu žehnej. Vždy jsem pracoval/a a pracuji pro skvělé šéfy." Stále si to opakujte dokola.

Pokud vám vadí nízký plat:

Máte-li svou práci rádi, ale myslíte si, že za ni dostáváte málo zaplaceno, pak s láskou žehnejte platu, který máte. Vyjádření vděku za to, co už máte, umožňuje růst!

Přesvědčujte se, že právě nyní otevíráte své vědomí většímu bohatství, a že součástí tohoto bohatství je i váš vyšší plat. Tvrďte si, že si zasloužíte vyšší plat, protože jste pro firmu přínosem, a protože firma se s vámi chce podělit o svůj zisk.

Vždy se snažte udělat co nejvíc a co nejlépe: Vesmír se tak dozví, že jste připraveni vyšvihnout se na další, ještě lepší místo.

Vaše vědomí vás dostalo tam, kde právě jste. Buď vás tam bude držet, nebo vás pozvedne výš. Záleží na vás...

Jaké pozitivní afirmace si můžete říkat v souvislosti s novým zaměstnáním:

-Jsem zcela otevřený/á a ochotný/á přijmout nové místo, ve kterém využívám svůj talent a schopnosti a v němž se projevuji tvůrčím způsobem, který mě uspokojuje.

-Pracuji v krásné čtvrti. Pracuji pro lidi, a s takovými lidmi, které mám rád/a, a kteří mají rádi mě a respektují mě.

- Mám skvělý plat.


Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život

Foto: Pexels

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!