Vyhýbejte se myšlenkám, které vám působí problémy a utrpení

11.12.2021

Na chvilku se zastavte a soustřeďte... 

OOO

OOO

 OOO  

O čem jste právě přemýšleli?


Jestliže platí, že vaše myšlenky formují váš život, chtěli byste, aby se to, na co právě myslíte, uskutečnilo? V jaké podobě se k vám asi vrátí starosti, zlost, křivda, pomsta nebo strach, jestliže právě na tohle jste mysleli?

Myšlenky nám běží rychle hlavou, není vždy snadné je zachytit, ale můžeme alespoň poslouchat, co říkáme. Když sami sebe uslyšíte mluvit negativně, zaražte se uprostřed věty. Přeformulujte ji nebo ji prostě nedokončete.

Jak uvádí Louise L. Hay, máme si přestavit, že jsme ve speciální restauraci, kde se místo jídel podávají myšlenky. Ty, které si vybereme, budou vytvářet náš budoucí život. Není určitě nejmoudřejší volit myšlenky, které nám způsobí problémy a utrpení. To je totéž, jako byste se rozhodli pro jídlo, po kterém je vám špatně. To jde udělat jednou nebo dvakrát, jakmile však zjistíte, které jídlo vám nesvědčí, příště se mu vyhnete.

Stejné je to i s myšlením. Vyhýbejme se myšlenkám, které nám působí problémy a utrpení!

Když nastane problém, není nutné něco udělat, je třeba si něco uvědomit.

Naše mysl vytváří náš budoucí život. Musíme mysl vhodně použít k tomu, abychom změnili nežádoucí aspekty našeho současného života. S tím lze začít okamžitě.

Svůj vlastní svět ovládáte jen vy sami

Nikdy nejste ve slepé uličce. Všechny změny se odehrávají právě tady a teď, ve vaší mysli. Nezáleží na tom, jak dlouho jste setrvávali v negativním mentálním návyku, trpěli určitou chorobou, nebo jste zažívali neuspokojivý vztah, nedostatek peněz či jste trpěli sebenenávistí. Už dnes to můžete začít měnit.

Váš problém už nemusí být problém. Může se vrátit zpět do nicoty, odkud přišel. Vy sami ho tam můžete vrátit. Pamatujte si: Vy jste ten jediný člověk, kdo ve vás přemýšlí! Jen a jen vy máte ve svém světě moc a autoritu!

Tuto situaci a všechny situace předešlé vytvořily vaše dřívější myšlenky a přesvědčení. Vaše nynější rozhodnutí něčemu věřit, něco říkat a něco si myslet vytvoří nadcházející okamžik, zítřejší den i příští rok.

Pokud se měnit nechcete, a chcete dál myslet stejně jako dřív, je to vaše věc. Všechny problémy vám pak ale zůstanou. Svůj vlastní svět ovládáte jen a jen vy.

V tomto okamžiku začíná nový proces. Každý okamžik je novým začátkem a v tomto okamžiku, právě tady a teď, začínáte ZNOVU. Není to fantastické? V tomto okamžiku spočívá veškerá vaše síla. Právě tento okamžik je počátkem vaší změny!


Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život

Foto: Pexels

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!