Zemětřesení, tsunami

08.01.2022

ZEMĚTŘESENÍ

- Znamená obvykle pocity strachu, nejistotu, necítíme "pevnou půdu pod nohama", ztrátu důvěry ve věci, které byly dřív stabilní, spolehlivé (např. vztah, rodina, osobnost, zdraví, atd.). Jde o zhroucení našich přesvědčení, postojů nebo vztahů, které se zdály být dříve spolehlivé a samozřejmé.

- Může poukazovat na náš růstvelké vnitřní změny v nás, většinou způsobené uvolněním hlubokého napětí. (Stále rosteme a procházíme změnami, "umíráme" svému starému Já, neboť se rodí stále něco nového, pořád nás čekají nová rozhodnutí, nová nasměrování.) 

- Někdy může naznačovat přechod z dětství do puberty, též přechod do středního věku, přechod do zralého věku, do stáří.  

- Někdy může jít o skutečné varování před nadcházejícím zemětřesením.

/Ukázka: Když britská psycholožka Claire Douglasová pobývala v Los Angeles, v noci ji vzbudil sen o zemětřesení - byla venku a země se začala třást, klouzala se z kopce a měla hrozné obavy, že se stane něco horšího. Spatřila strom s odkrytými kořeny, ale většina kořenů zůstala pevná. Kolem ní byla hrozná spoušť, ale ona byla v pořádku. = Za dvě a půl hodiny došlo ke skutečnému zemětřesení, sen jí pomohl se psychicky připravit. T. Crisp./

- Pro lepší pochopení se můžeme zeptat: Jaké je moje manželství, rodinné vztahy? Jaká je moje pracovní situace? Jaké změny nyní probíhají v mém životě? Vnímám nějaká znamení pro nadcházející změny? Jak se mohu připravit na změnu?

ZEMĚTŘESENÍ ZNIČÍ DOMY, MĚSTO, KRAJINU: Symbolizuje snahu naší vnitřní bytosti otřást a zničit to, co jsme vybudovali a čeho se držíme jako "reality". Jsme již tak nehybní a pevní (zkostnatělí) ve svém myšlení a přesvědčení, že je třeba zničit to staré, aby se mohlo v našem životě objevit něco nového, flexibilnějšího. Čekají nás v životě velké změny

/Ukázka: Ženě se po 4 dnech meditací zdálo, že se prochází v krajině, která je kalnatá a s mnoha stromy. Napravo viděla valící se balvany a zemětřesení. Neměla strach, ale věděla, že je nutné sledovat, co se kolem ní děje. = Žena pochopila, že ona sama je ta krajina, životní síla, tvůrce; ona sama vytvořila své postoje. Nyní se její struktura osobnosti rozpadala, neboť nebyla dostatečně flexibilní, čeká jí velká osobní změna. T. Crisp./ 

TSUNAMI

- Symbolizuje náš vnitřní život.

- Znamená obrovské změny v nitru a ve světě kolem nás. Bortí se naše přesvědčení, mínění, sociální struktury, které jsme si vybudovali, a které jsme považovali za důležité.

SETKÁNÍ S TSUNAMI: Znamená, že hluboko uvnitř v nás a ve světě kolem nás došlo k nějaké obrovské zásadní změně. Máme být připraveni na změnu v životě, v rodině, atd., adaptovat se na tyto obrovské změny, beze strachu čelit změnám, které přijdou. (Pokud se nebojíme změn, můžeme v sobě najít obrovskou sílu.)

Zdroj: T. Crisp: Dream Dictionary - Earthquake, Tsunami.

Foto: Pexels

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!