Zlatá cena, touha nežít v utajení

02.07.2020

Vrátil jsem prezidentovi Zlatou bulu a z hromady řádů jsem si vzal svůj řád, který mi patří, vypadalo to jako veliký zlatý domeček, pak jsem řekl že už nechci žít v utajení a že končím službu - něco jako agent CIA, jako kdybych byl, nebo něco takového A potom jsem čekal nahý na Železniční drezínu, která přijela, aby mě někam odvezla někam mezi lidi, kde jsem byl zase v utajení.

(muž, 60 let, 10/11/2019)

VÝKLAD SNU:

Prezident v tomto snu zřejmě představuje nějakou nejvyšší vnitřní "autoritu", nějaký vyšší smysl pro řád a pořádek ve Vašem nitru. Odmítáte nějaké "ocenění" z nitra, týkající se jistých vzácných kvalit (možná něco, co Vám ještě psychicky nenáleží), a smíříte se s tím (přijímáte vnitřně) to, co Vám skutečně náleží. Je to jakési "hodnocení" či "ocenění" z hlediska Vaší duše (nějakého vyššího řádu ve Vaší psychice), a tím je "zlatý domeček".

To je velmi zajímavé, protože "zlatá" představuje nějaké Vaše vzácné schopnosti, kvality, dosažení určité míry klidu a harmonie v sobě, jakýsi stupeň uzdravení a obnovy (spirituálně, možná i fyzicky) a zbavení se určitých omezujících věcí (negativních myšlenek kupříkladu) v sobě. "Dům" je nitro - takže určitého stupně těchto kvalit (viz vše, co představuje "zlatá") jste dosáhl ve svém nitru, a Vaše duše/nitro Vám za to děkuje. Jde o "ocenění" za práci na sobě.

Dále sám zjišťujete, že se chcete změnit, ukončit určitou svou "roli", jakou sehráváte v reálném životě. Je to tedy známka nějakého dosažení dalšího psychického vývoje. To jen potvrzuje "nahota", znamenající, že chcete odložit svou "personu" (tj. masku, kterou nosíme na veřejnosti, abychom se zavděčili druhým a splynuli s davem, atd.), toužíte po tom, žít více v pravdě vůči sobě, nežít ve lžích a přetvářkách, žít opravdově, odkrýt svou skutečnou povahu a osobnost, odhalit své pravé Já...

Nicméně zároveň Vaše snové Já vnímá, že tím byste odkryl i svou zranitelnost, možná máte i obavu, že takové "odhalení" je nevhodné, že Vás lidé nepřijmou takového, jaký jste doopravdy. Tak zkrátka podlehnete opět tomuto sociálnímu tlaku, a znovu začnete skrývat svou přirozenost, a opět jste tam, kde jste byl předtím (podléhání tlaku veřejnosti, zahalování své skutečné podstaty, nasazení masky, aby Vás ostatní přijímali, přetvářky, atd.). Zakryl jste tedy opět touhu své Duše (skutečného Já, Vyššího Já v sobě), a podlehl jste tlaku "kolektivního vědomí" (tj. vlak ve snu), tedy veřejnému mínění, přetvářkám, nesdělování skutečných pocitů, atd.

Sen Vám naznačil, po čem skutečně toužíte (po čem touží Vaše Duše), a co je smysluplné, ale Vaše okolí, sociální tlaky společnosti, lidé vás převálcovali... 

Sen Vám naprosto jednoznačně naznačuje, že je možné vymanit se z tlaku okolí a být sám sebou, nepodléhat lidem kolem, nežít v přetvářce, atd., a že se Vám to může podařit, když budete na sobě i nadále pracovat (tj. sebeuvědomování, cesta individuace), neboť už jste jednou tohoto osvobozujícího stavu (nakrátko) dosáhl.

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!